Global Statistics

All countries
646,687,764
Confirmed
Updated on 29.11.2022 13:58
All countries
623,630,152
Recovered
Updated on 29.11.2022 13:58
All countries
6,637,957
Deaths
Updated on 29.11.2022 13:58
aktualne
DomůRady a TipyNa imunitu musíme myslet i v létě

Na imunitu musíme myslet i v létě

-

S tím, že bychom měli podporovat imunitu, se nejčastěji setkáváme na podzim nebo v zimě, kdy tak nějak automaticky začneme brát více vitamínů a myslet na boj s bacily. I v létě nás ale může potkat nachlazení nebo nepříjemná rýma. Jak posílit imunitu?

Nejen vitamíny

Za naprostý základ pro imunitu považujeme vitamín C, a to už od dětství. Čaj s citronem a medem a oranžové tabletky nás provázely už jako děti. A tento zvyk jsme si zachovali až do dospělosti. Jakmile začne pošmourné počasí, nebo máme pocit, že na nás něco leze, sáhneme po céčku pro podporu imunity. Vitamíny samozřejmě pomáhají se zlepšením obranyschopnosti našeho těla, ale nejsou jediné. Imunoglobuliny a další látky obsahuje také biologicky aktivní tekutina nazývaná kolostrum nebo mlezivo. Ta se tvoří v mléčných žlázách u savců po porodu, protože každé mládě je v prvních hodinách života velmi náchylné k různým infekcím.

Kolostrum a probiotika

Imunoglobuliny povzbuzují imunitní systém, ale s postupem věku, znečištěného prostředí, špatného životního stylu, antibiotik a nemocí jejich hladina klesá. Kolostrum tak výrazně podporuje imunitní systém, pomáhá u dlouhodobých nemocí i problémů způsobených viry a plísněmi. Pozitivní účinky colostra na zdraví člověka znaly již starověké civilizace. Svým bojovníkům před těžkými bitvami podávali kolostrum Keltové, před olympijskými hrami v Řecku ho využívali atleti. Na imunitu má vliv také naše střevní mikroflóra, která tvoří cca 70 až 80 % našeho imunitního systému. Udržet správnou rovnováhu bakterií pomáhají probiotika a prebiotika. I ty tak mohou pomoci zlepšit naši imunitu, abychom si užili léto bez jakýchkoliv zdravotních komplikací.

Na to, aby se naše tělo mohlo bránit všem bacilům, virům, vnějším vlivům a občas i tomu, co mu děláme my sami, potřebuje opravdu dobrou imunitu. Pro její podporu můžeme využít mnoho možností a kromě zlepšení obranyschopnosti zlepšit také to, jak se cítíme.

Must Read

- Reklama -PR článek